+421 911 655 898
Rýchla cenová ponuka zdarma!
heatin logoCenová ponuka
Vypracujeme Vám cenovú ponuku rýchlo a zdarma. Neváhajte, môžete vedieť cenu zateplenia kvalitnou PUR izoláciou už dnes!
* Váš email
Údaje, ktoré nám poskytnete, budú použité výhradne na účely kalkulácie a kontaktovania.
Vaše tel. číslo
Máte záujem o zateplenie:
* Miesto objektu na zateplenie
Orientačná plocha na zateplenie
Ak neviete, upresnite v poznámke prosím.
Poznámka
* Kliknutím na tlačítko "Odoslať" potvrdzujete, že ste sa oboznámili a súhlasíte so zásadami o ochrane osobných údajov.
Odoslať

Naše peny

Zistite viac o našich produktoch

Interiérové mäkké peny

Steny a stropy | Podkrovie | Podlahy

Izolácia stien a stropov

Strop bungalovu, sadrokartónové priečky a steny drevodomov Vám zaizolujeme materiálom prispôsobeným presne na to! PUR pena pri aplikácii dopadá na podklad ako jemná aerosól, kedy zatečie do každej špáry a diery. Behom 2 sekúnd sa aerosól zmení na tuhý materiál s výbornými tepelnoizolačnými a zvukovými vlastnosťami, ktoré jednoducho zabraňujú teplému vzduchu v zime uniknúť a v lete preniknúť do domu. Penová izolácia vytvára jednoliatu izolačnú bariéru bez akýchkoľvek možných tepelných mostov a prestupov.

Na stropy sa štandardne strieka pena v hrúbke 20-25 cm, ktorá nahrádza cca 35 cm hrúbku minerálnej izolácie. Do stien a priečok sa štandardne aplikuje hrúbka 15cm.
Mäkká pena má výbornú pohltivosť zvuku a tým zabezpečuje zvukovú izoláciu a zabraňuje prenos zvuku medzi jednotlivými miestnosťami. Po aplikácii sa pena môže zaklopiť sádrokartónom alebo dreveným obkladom.
Za jeden deň dokážeme zaizolovať až 200m² stropu pri hrúbke 25cm!

Izolácia podkrovia

Jedinečné skĺbenie tepelnej, zvukovej a vzduchovej izolácie dosiahnete použitím peny vo Vašom podkroví. Pena ideálne vyplní celý medzikrokvový alebo väzníkový priestor. Dokonale priľne na podklad a svojou štruktúrou zabezpečí ideálnu kombináciu pohodlia v lete aj zime, pretože v zime zabráni úniku teplého vzduchu von a v lete zase naopak prieniku dnu.

Už Vám viac nebude v lete v noci teplo! Pri použití 25+ cm hrúbky pena nekumuluje teplo a v lete si vychutnáte spánok pri klasickej izbovej teplote 22 stupňov.

Okrem iného pena zabezpečí to, že zvuky z ulice alebo počas dažda budete počuť už iba cez okná. Pena má v rade kvalitatívnych vlastností aj parovú difúznosť, čím zabezpečíme, že Vaša stavba bude „večne dýchať“. Ako jediná z pomedzi izolácii odpudzuje hlodavce, hmyz, vtáky a iné škodce. Pena v špici strechy nikdy neklesne vplyvom gravitácie nakoľko sa na podklad prilepí! Pena nie je prašná a nedáva žiadnu šancu vzniku alergénom.

Sedlové, pultové, valbové a väzníkové strechy zaizolujeme behom jedného dňa!

Izolácia podlahy

Vymeňte málo efektívny a zastaralí spôsob izolácie podlahy izolačnými doskami za PUR penu. Tvrdá penová izolácia sa nanáša striekaním na podklad, na ktorý sa prilepí a vytvorí jednoliatu, efektívnu, tepelnú a hydroizolačnú vrstvu. Tvrdá pena geniálne separuje chlad zo základovej dosky od podlahy domu.

Postup je jednoduchý. Pena sa nastrieka na základovú betónovú dosku v požadovanej hrúbke (stačí použiť polovičnú hrúbku v porovnaní s klasickými izoláciami – 10cm peny = 20cm polystyrénu). Tvrdá PUR pena je plne pochôdzna už po pár minútach od nástreku.

Zvyčajne sa na penu inštaluje podlahové kúrenie, pričom sa hady podlahového kúrenia nacvaknú priamo do peny. Pena zabezpečí aj efektívne odrážať teplo späť do priestoru domu. Posledný krok je vyliatie vrstvy poteru + podlahový obklad.

Podlahu priemerného rodinného domu 200m² dokážeme zaizolovať za 1 deň. Šetrite s nami čas aj peniaze!

Exteriérové tvrdé peny

Plochá strecha | Základy | Fasády

Izolácia plochej strechy

Najideálnejší spôsob ako tepelne zaizolovať svoju strechu máte pred sebou. Tepelná izolácia PUR penou má 2 násobne lepšie účinky ako polystyrén, pričom každá nanesená vrstva peny je zároveň aj hydroizolácia! Predstavte si, že celá plocha Vašej strechy je zaizolovaná presne vymodelovanou doskou, ktorú umiestnime na strechu – bez akýchkoľvek špár, prestupov, kotvení, vŕtaní a podobne. A to všetko vzniká priamo pred Vašim zrakom. Pena sa aplikuje striekaním a chemicky sa naviaže na akýkoľvek podklad (asfaltové pásy, betón, drevo, kov a iné).

Tvrdá PUR pena plní funkcie 3 in 1 – tepelnoizolačnú, hydroizolačnú a vzduchovú bariéru. Pena je plne pochôdzna už po pár minútach od nástreku. Je ľahká, čím nezaťažuje stropnú konštrukciu. Pena pri aplikácii nesteká, preto je možné odizolovať aj zvislé časti strechy (atiky, žľaby, prestupy). Šetrite s nami čas aj peniaze! Pri aplikácii peny nepotrebujete žiadne fólie, geotextílie, ani kotviace prvky za deň dokážeme zaizolovať strechu o rozlohe 300m².

Izolácia základov

Považujete za nutné zaizolovať základy domu a pivničné priestory tepelným a zároveň aj hydroizolačným systémom? V tom prípade Vám ponúkame tieto produkty zosobnené v jednom – tvrdej polyuretánovej pene. Dvojzložková tvrdá PUR pena je veľmi rýchly spôsob ako odizolovať pivnice a základy. Behom jedného dňa odizolujeme až 400m² vo funkčnej hrúbke 5cm tvrdej polyuretánovej peny (ekvivalent 10cm polystyrénu + hydroizolačnej mebrány v jednom).

Tvrdá pena vzniká kombináciou 2 zložiek. Z aplikačnej pištole vystriekava jemná aerosól, ktorá po dopade na podklad okamžite začne bopnať a zväčšovať svoj objem do požadovanej hrúbky a tvaru. Pena je ideálna na atypické tvary, resp. tehlové a kamenné povrchy, ktoré sú nerovné.

Základy dokážeme aj napriek ich nerovnému tvaru obizolovať s penou takmer dokonale – obráťte sa na nás s požiadavkou na nacenenie!

Izolácia fasády

Absolútne najefektívnejšou formou izolácie betónových budov, stien a skeletov, ale aj tehlových a porfixových domov je práve kontaktná tvrdá PUR pena. Nanáša sa priamo na betón v niekoľkých vrstvách, pričom má takmer 2 násobne vyššie tepelno-izolačné účinky ako napr. polystyrén alebo kamenná vlna. Je extrémne flexibilná a bezproblémovo dokáže zaizolovať oblé prvky, vikiere, polkruhy, výbežky rúr odvetrania a podobne. Jedinou nevýhodou tohto systému je, že naňho nevieme naniesť omietku.

Na druhej strane je možné aplikovať túto izoláciu pod tzv. odvetranú fasádu, resp. závesný okrasný systém ako drevo, hliník, železné obklady, keramika, mramor a rôzne iné povrchy, ktoré extrémne predlžujú životnosť fasády v pôvodnom stave a jednoducho sa inštalujú na úchyty, konzoly alebo drevené konštrukcie (podobne ako sadrokartón).
Denne sme schopný zaizolovať 400m² fasádnej izolácie v hrúbke 100mm.

Priemyselné izolácie

Kovové haly | Betónové haly | Bazény a telocvične
Houseboat | Kovové prvky | Vnútorné steny fermentorov
Lodné kotajnery a autá | Potrubie

Tepelná izolácia kovových priemyselných hál

Dokonalým systémom tepelnej izolácie plechových – kovových priemyselných hál je práve TVRDÁ PUR PENA. Je to jedinečný systém, ktorý okrem tepelnoizolačných vlastností zahŕňa ja hydroizolačnú a parozábrannú zložku. Teda 3 v 1. Ďalšou z výhod tvrdej peny je jej takmer 2 násobná tepelnoizolačná schopnosť oproti polystyrénu, vaty alebo kamennej vlny a teda šetrí miesto nutné na izoláciu.

Nie je nutné použiť žiadnu parozábrannú membránu a teda vytvárať pomocné konštrukcie – jednoducho sa strekne na povrch, na ktorý sa automaticky prilepí a izoluje.

Denne zaizolujeme 400-600m2 haly.

Tepelná izolácia betónových priemyselných hál

Najväčší únik tepla takýchto hál je vždy cez strechu, preto sa sústreďujeme na tie najkomplikovanejšie miesta. Ponúkame mäkkú a ľahkú interiérovú penu, ktorá perfektne drží na akomkoľvek povrchu a vytvorí dokonalú vzduchovo-nepriepustnú bariéru alebo tvrdú PUR penu, ktorá sa naopak aplikuje z exteriéru na pôvodný povrch hál (IPA – asfaltové pásy, fatrafol a iné hydroizolačné membrány).

Jednou z najväčších výhod PUR peny je jej totálna tvarovateľnosť a flexibilita a teda drží na akejkoľvek šikmine, vodorovnej ale aj zvislej stene. Exteriérová pena je zároveň aj hydroizolačná, preto okrem tepelnej izolácie zabezpečíte aj sucho v hale. Na všetky systémy dávame záruku 10 rokov!

Denne zaizolujeme 400-600m2 haly.

Tepelná izolácia bazénov a telocviční

Ak hľadáte univerzálnu izoláciu pre bazény (samotné plastové alebo kovové skelety), tak si pozrite našu tvrdú polyuretánovú penu. Vynikajúco priľne na akýkoľvek povrch a je absolútne flexibilná pre akýkoľvek tvar povrchu (oblina, šikmina, zvislá alebo vodorovná plocha). Má aj ďalšiu výnimočnú vlastnosť – hydroizolačnú.

Táto pena je v plnej miere hydroizolačná a teda nie je nutné vytvárať žiadne igelitové alebo asfaltové hydroizolačné resp. parozábranné membrány, ktoré by ochránili izoláciu voči vode. Pre betónové stropy telocviční je ideálna interiérová mäkká pena.

Denne zaizolujeme niekoľko stoviek m2.

Tepelná izolácia houseboatu

Ideálnou izoláciou na houseboat je práve mäkká polyuretánová pena. Detailne vyplní celú kovovú, drevenú alebo plastovú plášťovú konštrukciu houseboatu a tým zabráni akémukoľvek tepelnému úniku. Má výborné tepelnoizolačné vlastnosti aj vzhľadom na malé možné hrúbky bočných stien (10cm peny je podobné 20cm vaty) a teda šetríte priestor, váhu a energie!

Mäkkú penu je možné zarezávať do roviny a teda priamo na drevené trámy je možné priamo inštalovať sadrokartóny. Mäkká pena je aj výborným zvukovým izolantom a teda ani vietor, dážď alebo párty u Vašich susedov Vám nezabránia ničím rušený spánok.

Bežný houseboat zaizolujeme behom 1 dňa.

Ochrana kovových prvkov pre zničením a koróziou

Výbornou alternatívou, ako ochrániť kovové prvky, konštrukcie, umelecké diela a iné je dôsledne vyšmirgľovať daný predmet, napenetrovať ho a ponoriť do membrány DESMOPOL, resp. valčekom alebo štetcom naniesť v 2mm hrúbke na daný predmet. Vytvoríte tým hydroizolačnú vrstvu odolnú voči mechanickému poškodeniu.

Pokiaľ sa jedná o ochranu väčších kokových prvkov (najmä v poľnohospodárskej alebo vodárskej činnosti) realizujeme túto formu ochrannej hydroizolačnej membrány my pomocou dvojzložkovej čistej polymočoviny striekanej vysokotlakovým zariadením. Táto membrána je obľúbená aj v petrochemickom a chemickom priemysle – vodohospodárskych stavbách alebo v bioplynových staniciach.

Izolácia vnútorných stien fermentorov

Overeným izolantom so všetkými certifikátmi pre styk s prostredím a výrobou vo fermentoroch je práve čistá polymočovina – polyurea. Je to ideálna a veľmi stabilná náhrada gumových ťažkých a nepriľnavých fólii, ktoré sa umiestňujú na steny fermentorov so zámerom ochrániť prienik splodín do betónového skeletu fermentoru.

Polyurea sa aplikuje priamo na pripravený (penetrácia) betónový skelet fermentoru. Hydroizolačná a ochranná vrstva (cca. 3mm) je výbornou náhradou či už pri stavbe nových fermentorov alebo pri rekonštrukciach.

Klasický 1,5 milióna litrov veľký fermentor sa izoluje cca. 3-4 dni.

Izolácia lodných kontajnerov a áut

Bežnou praxou izolovania obytných kontajnerov a obytných áut sa stala penová izolácia, ktorá absolútne dokonale prilnie na trapézový povrch daných konštrukcií. V neposlednej rade je nutné zdôrazniť, že penová izolácia má takmer 2 násobne lepšie tepelnoizolačné účinky a teda namiesto 10cm hrúbky polystyrénu Vám stačí zaizolovať 5-6 cm peny!

Pena je zároveň hydroizolačná a teda dokonale ochráni aj samotnú železnú konštrukciu pred koróziou povrchu.

Bežný lodný kontajner alebo dodávku zaizolujeme za pol dňa.

Izolácia potrubí

Kvalitatívne najdôslednejšou izoláciou potrubí je práve polyuretánová pena, ktorá dokonale obklopí celý obsah potrubí bez akýchkoľvek špár, prestupov a spojov. Práve na izoláciu potrubí sa používa tvrdá polyuretánová pena, ktorá má uzavretú bunkovú štruktúru a teda okrem výborných tepelnoizolačných vlastností je aj hydroizolačná.

Bežnou praxou izolácie pivných tankerov, rozvodov prefabrikátov železných alebo plastových potrubí, jestvujúcich potrubí zaizolovaných klasickými vláknitými materiálmi je práve novodobá PUR penová izolácia. Radi Vám povieme viac osobne.

Priemyselné hydroizolácie

Strechy | Podlahy | Bazény a telocvične
Terasy | Nádrže a čističky | Parkovisko

Hydroizolácia striech priemyselných budov

Najčastejšie opakujúcim sa problémom pri starších priemyselných halách (obzvlášť so svetlíkmi) je zatekanie. Túto nepríjemnosť spôsobuje najmä použitie málo efektívnych systémov ako asfaltové pásy, lepené šindle a podobne. Taktiež nie je vhodné prekrývať staré pásy novými a to v niekoľkých vrstvách počas desaťročí – ohrozujete tým statiku objektu a znemožňujete úniku zabudovanej vlhkosti z pôvodnej konštrukcie, ktorá sa vytvára vždy pri zatečení a vytvára plesne, ktoré môžu ohroziť statiku budovy. Ponúkame Vám jedinečný systém striekanej polyureovej membrány, ktorá sa aplikuje v 2,5mm hrúbke priamo na podklad (betón, asfaltové pásy, kachličky, OSB dosky, železo, sklolaminát, hliník a rôzne iné povrchy). Tento systém vytvára jednoliatu celistvú vrstvu naprieč celému obsahu plochy strechy.

Aplikuje sa striekaním a teda nedochádza ku kotveniu, lepeniu ani naváraniu. Veľmi silno sa naviaže na predpripravený povrch (odtrhnuteľnosť 23 MPa) a vytvorí akúsi gumenno-plastovú membránu so životnosťou 25 rokov. Membrána je vysoko odolná voči mechanickému poškodeniu (vtáctvo, pohyb atď.), vetru a vonkajším klimatickým podmienkam a samozrejme vode a jej formám – ľad a para.

Nezaťažuje výrazne strechu a jej prípadná oprava je záležitosťou jednoduchého pretretia štetcom systémom tzv. studenej polyurei.

Denne zaizolujeme 350-400m2 strechy.

Hydroizolácia priemyselných podláh

V našej ponuke hydroizolácie a ochrany priemyselnej podlahy nájdete vysoko profesionálny striekaný systém s označením – POLYUREA. Jedná sa o dvojzložkový, za horúca striekaný bezšpárový monolitný systém, ktorý kombinuje vlastnosti klasických tvrdých a odolných epoxidov a flexibilných a roztiažnych fólii. Po príprave podkladu (v závislosti od pôvodnej-projektovanej skladby)sa pripraví povrch, následne hĺbková penetrácia a samotné striekanie. Vytvoríme tým jednoliatu, monolitnú a bezšpárovú vrstvu, ktorá je pochôdzna už po pár minutách od aplikácie.

Takáto podlaha je vhodná pre haly s vysokou strojovou zátažou a odernosťou (pohyb tažkých strojov – áut), ale aj pre haly, kde skladujete poľnohospodárske výrobky. Membránu je možné nastriekať aj protišmykovo. Uľahčuje údržbu v zmysle čistenia a prípadných opráv, ktoré viete bezproblémovo vyriešiť aj jednozložkovou variantoupolyurey.

Denne nastriekame 400m2 jednou aplikačnou technológiou (dokopy 800m2 – 2 technológie).

Hydroizolácia bazénov a telocviční

Výbornou alternatívou klasickým PVC fóliam je práve naša polyureová hydroizolačná membrána. Polyurea – chemický popis materiálu je prirodzenou kombináciou najlepších vlastností a schopností PVC fólie a Epoxidových ochranných membrán.

Aplikuje sa priamo na betónový podklad po úprave a penetrácii alebo na geotextílnu fóliu priamo nalepenú na vnútro bazénu. Radi Vám povieme viac osobne. 😊

Hydroizolácia terás

Vec, ktorá trápi mnohých ľudí sa dá vyriešiť behom 1 dňa! Ponúkame vysoko profesionálne jednozložkové membrány DESMOPOL od španielskeho výrobcu TECNOPOL. Bezproblémovo nanesiete na akýkoľvek napenetrovaný povrch (betón, kachličky, asfaltové pásy a iné).

Behom pár hodín dosiahnete plnú pochôdznosť, ideálnu celistvú a nelepenú hydroizolačnú vrstvu! Výborne drží aj na zvislých múrov a odtokových vaniach. Väčšie terasy Vám prídeme na objednávku zhotoviť sami.

Denne urobíme cez 200m2 terás a balkónov.

Hydroizolácia vodných nádrží a čističiek

Výborným riešením ako natrvalo zabrániť prieniku vody, chemickým tekutinám, výkalmi a iným tekutinám do betónu nádrží je práve náš produkt – POLYUREA. Tento produkt je kombináciou najlepších vlastností 2 známych hydroizolačných membrán ako sú epoxidy (ich vysoká odolnosť voči chemickým látkam a ich tvrdosť-pevnosť) a PVC fólie (vysoká pružnosť, ohybnosť a flexibilita – UV stálosť).

Participovali sme na projektoch fermentorov, kde došlo k výmene klasických fólii za polyureovú membránu priamo na betónový skelet a čističiek odpadových vôd v Bratislave. Radi Vám poskytneme viac informácii telefonicky a osobne.

Povrchová hydroizolačná vrstva parkovísk

Jednou z alternatív, ktoré sa používajú ako povrchová úprava parkovísk je práve naša POLYUREA. Tento produkt je kombináciou najlepších vlastností 2 známych hydroizolačných membrán ako sú epoxidy (ich vysoká odolnosť voči chemickým látkam a ich tvrdosť-pevnosť) a PVC fólie (vysoká pružnosť, ohybnosť a flexibilita – UV stálosť).

Takouto celistvou, jednoliatou a striekanou membránou je na Slovensku i Čechách zaizolovaných viacero parkovísk. Vrchnú časť tejto membrány tvorí protišmykový nástrek alebo zaliaty kremičitý piesok. Viac informácii Vám poskytneme telefonicky alebo osobne.

Naša webová lokalita využíva súbory cookies. Pre viac informácií kliknite sem. Rozumiem